NIKOL TERZIC

Miluji malování, děti a zvířata.
Díky nim má můj život smysl.
Vedle nich jsem sama sebou.
Vedle nich se cítím a chovám přirozeně.
Nemusím přemýšlet co udělat nebo říct, aby to bylo „správně“.

Nikol Terzic žije a tvoří v Brně. Jestliže máte zájem o některý z obrazů nebo spolupráci kontaktujte mě. Jelikož jsem v současné době na mateřské dovolené, maluji převážně obrazy na zakázku.

Po dohodě možnost malby na zakázku, výběr velikosti, barvy a motivu dle interiéru.
Ceny obrazů jsou individuální. Orientační cena je dána velikostí rámu a to 50×50 cm od 3 500 Kč, 100×100 cm od 10 000 Kč apod.


Já a moje děti

Řekli o ní:

"Symbolicky Nikol vnímá svět jako paletu barev, funkčně jako chaos. To, že nám svůj svět prezentuje uspořádaně v geometricky ohraničených útvarech, kde každá barva má svůj tvar a svoje místo, je jen obvyklá sociální kamufláž.

Zdá se, že Nikol reaguje jako dříve oblíbená hračka – kaleidoskop. Život s ní zatřepe, eventuálně ji odhodí do kouta a vznikne pestrý, uspořádaný a esteticky okouzlující obraz. Její svět uspořádaných barev, je tak jen dalším důkazem terapeutům obecně známé zkušenosti, že pocity sdělujeme mnohem častěji ve vyrovnaně touženém souhrnu uklidnujícím okolí, než jako syrové neapetitlich. Proto tak rádi, i když často s ironickým despektem říkáme: „Tak a je vymalováno!“.

Osobní výpověď o barevném světě Nikol Terzić, nachází svoje místo v našem soukromí. Komu z Vás je blízká pařížská škola abstraktní moderny a zachce se mu žít s jejím otiskem, je setkání s jejími obrazy Nikol Terzić nepochybně šancí. Když rozhněvaný mladý Hemingway rozhorleně protestoval proti skutečnosti, že umění je jen pro bohaté a ne pro ty, kteří ho skutečně bytostně potřebují, Gertruda Steinová ho poučila: „Nemůžeš čekat až se z vlastnictví umění stane investice“, řekla mu. Denně se potkáváš s malíři, chodíš s nimi na skleničku a jejich obrazy si přece můžeš dopřát."

Dlouholetý přítel Petr Styx

Nikol Terzic